Hjelp ved dødsfall

Få hjelp ved dødsfall

755 06 650 (Døgnvakt)

Hva koster en begravelse?

Se alternativer og priser

Avtal samtale med oss

Gjør en avtale

Bestill blomster

Gå til bestillingsside

Produkter og priser

Hvilke produkter man trenger til begravelsen kommer helt an på type seremoni og ikke minst pårørendes ønsker. Det er helt opp til den enkelte hvilke valg man tar. Se produkter >>

Produkter

Blomster

Byens største utvalg i vakre blomster.

Les mer

Kister

Stort utvalg i alle prisklasser.

Les mer

Urner

Vi leverer urner i ulike farger og material valg.

Les mer

Gravsteiner

Vi leverer gravsteiner i alle fasonger og prisklasser.

Les mer

Minnesamvær

Vi kan være behjelpelig med servering og egnet sted.

Les mer

Program til seremonien

Vi lager program tilpasset innholdet i den aktuelle seremonien.

Les mer

Minneside

Vi kan opprette en minneside om avdøde.

Les mer

Annonsering eller annen kunngjøring

I avis og/eller via andre medier.

Les mer

Varslingstjeneste ved dødsfall

Ny effektiv måte å kunngjøre dødsfallet.

Les mer
PRISLISTE 

Under finner du komplett prisliste. Du kan også laste ned prislisten som PDF.
Last ned komplett prisliste her [PDF 134 kB]
Vi tar forbehold om trykkfeil i prisoppsettet nedenfor.

Se priser iht. PRISOPPLYSNINGSFORSKRIFTEN

Diverse assistanse

BeskrivelsePris
Assistanse i seremonien3490
Assistanse i seremonien (2 eller flere assistenter)4290
Assistanse ved syning i kapell dagtid1200
Assistanse ved syning i kapell kveld/helg1800
Assistanse ved urnenedsettelse1200
Nedlegging i kiste (2 mann)1650
Mannskap ved overføring, to personer1700
Bærere ved overføring850
Bærere ved seremonien,én person850
Bærere ved seremonien, to personer1700

Byråets honorarer

BeskrivelsePris
Administrasjonskostnad798
Byråets honorar avgift pliktig 1255
Byråets honorar avgiftfritt4855
Konferanse i hjemmet dagtid750
Konferanse i hjemmet kved/helg1200

Transportkostnader

BeskrivelsePris
Mannskapskostnad pr. time850
Startgrunnlag bil1200
Kilometerkostnad, pr km25
Kjøring med mannskap,Hurtigrute-Bårerom 4360
Kjøring med mannskap,Hurtigrute-Bårerom natt/ helg6525
Kjøring seremonisted/gravlund2100
Kjøring seremonisted/krematorium2100
Transport av tom kiste til institusjon1200
Nav.Vi er behjelpelig med søknaden.
Henting avdøde i hjemmetkveldstid(2 mann)5600
Henting avdøde i hjemmet dagtid (2 mann)3400
Flyfrakt (be om pris)
Sinkkiste (be om pris)
Egenandel transportrefusjon nav2399
Lodding av sinkkiste (be om pris)
Flylem med overtrekk og stropper2395
Kistepose utvendig påbudt (flyfrakt)7300
Likpose 6HDT ekstra sterk1798
Overføring til bårerom1300

Kister og urner "Merk at alle våre kistepriser er inklusive utstyr (teppe, pute, trekk etc)"

BeskrivelsePris
Kiste spon, hvitmalt 6250
Kiste (modell Azur) inkl. utstyr13400
Kiste (modell eik Minor) inkl. utstyr21000
Kiste (modell hvit, ekstra størrelse) inkl. utstyr10150
Kiste (modell Libra) inkl. utstyr11500
Kiste (modell Nordica) inkl. utstyr9200
Kiste (modell Natur furu) inkl. utstyr9660
Kiste (modell Capella) inkl. utstyr10400
Kiste (modell Orion) inkl. utstyr13400
Kiste (modell Rigel) inkl. utstyr13400
Kiste (modell Virgo antikkgrå) inkl. utstyr12600
Kiste (modell Virgo lys brun) inkl. utstyr12600
Kiste (modell Virgo mørk brun) inkl. utstyr12600
Kiste (modell Diamant høyglans sort) inkl. utstyr28000
Kiste (modell Diamant høyglans rød) inkl. utstyr28000
Kiste (modell Diamant høyglans hvit) inkl. utstyr28000
Barnekiste (modell Aries 55 cm)2900
Barnekiste (modell Aries 70cm)3250
Barnekiste (modell Aries 95 cm)3900
Barnekiste (modell Fjäril 70cm)3900
Barnekiste (modell Lyra 130 cm)4900
Barnekiste (modell hvit 170cm) , inkludert utsyr.7900
Fosterkiste, hvit275
Urne randers, sort 900
Urne, tre med eller uten kors 2000
Urne nr. 326 (Never)1900
Urne nr. 360 (Harmoni)1450
Urne nr. 416 (Bark blå)1200
Urne nr. 475 (Bark)900
Urne nr. 361 (Bjørk Natur)1600
Urne nr. 416 (Bark hvit)1200

Sanghefter/program

BeskrivelsePris
Sanghefter, 30 stk.1400
Sanghefter, 75 stk.1950
Sanghefter, 100 stk.2450
Sanghefter, 125 stk.2750
Sanghefter, 150 stk.2650
Sanghefter, 200 stk.2950
Sanghefter, 250 stk.3250
Sanghefter, 300 stk.3450
Sanghefter, 350 stk.3650
Sanghefter, 400 stk.3850
Sanghefter, 500 stk.4250
Prisene gjelder høykvalitets trykk med ubegrenset bilde og farge bruk. Ved ønsker om enklere/rimeligere alternativ kan vi besørge også det.

Minnesamvær

BeskrivelsePris
Minnestund, menyer og catering.Spør om pris

Arbeid/produkter vedr. gravsted/gravstein

BeskrivelsePris
Gravmonument (se egen prisliste)
Inskripsjon i gravstein med eget navnetrekk i lakk/sølv4800
Inskripsjon i gravstein med innlegg av bladgull4800
Inskripsjon i gravstein med innlegg av lakk4800
Inskripsjon og oppussing av navn i gull4800
Inskripsjon og oppussing av navn med lakk4800
Montering av bronseutstyr500
Fast minstepris på bronsebokstaver, max 40 tegn7000
Montering av gravmonument1600
Kjøring til distrikt, fra1000
Trekors med navneplate1200
Omsliping av forside, fra4200
oppretting av gravmonument, fra 1200
Sikring av monument med 2 bolter, fra1000
Rensing av gravstein (syrevask)900
Selvvanningskasse til gravmonument1568

Solister

BeskrivelsePris
Solisthonorarer fra3100

Kommunale avgifter, gebyrer diverse

BeskrivelsePris
Avgift for kremasjon personer som bor utenfor Bodø 63006300
Human-Etisk Forbunds gebyr for bistand4500
Feste av kistegrav ved siden av fri grav, 0-20 år, pr år200
For andre avgifter, se Bodø kirkelige fellesråd

Stønader

BeskrivelsePris
Behovsprøvet gravferdsbidrag24990
Egenandel transportrefusjon nav2399
Vi er behjelpelig med søknader.

Diverse produkter

BeskrivelsePris
Lys / utstyr i seremonien890
Minnebok (den første er gratis)790
Minnebok med forsendelse790
Bilde i ramme300
Kondolanseprotokoll 2 stk, settes inn i minnealbum kr 280

Priseksempel med minimums- og maksimumspriser

I henhold til forskrift om prisopplysning for gravferdstjenester.
Prisene vil gjøre det lettere å få oversikt over kostnader som påløper ved gravferd. Prisene viser minimuspriser og maksimumspriser ut fra myndighetene krav i §16, Prisoversikt for gravferd.

Varer/tjenesterMin.Maks. 
Kiste med utstyr og svøpKr 560028000
Nedlegging i kiste og stellKr 9501650
Transport av tom kiste til dødsstedkr. 10504555
Assistanse i seremonienkr. 25805998
Kjøring seremonisted/gravlund18508500
Lys/utstyr i seremonien6001025
Program til seremonien50 stk1400500 stk kr 4250
Byråets honorar avgiftsfri delKr 32002400
Byråets honorar utenfor avgiftsområde6904855
Administrasjonskostnad6951498
Annonse i Avisa Nordland11007500
Blomsterpynt til kistenkr 150***8000
Fotografering00
Minnebok00
SUMKr 1976578231

* 2 eller flere assistenter
** 2 spalter
*** 3 roser

Se prislister for blomster her

Våre tjenester

Ved dødsfall

Døden kommer brått, selv når den er ventet.
I en uoversiktlig og vanskelig situasjon kan vi være til hjelp.

Les mer

Begravelse og seremoni

Mange alternativer: Den norske kirke, andre trossamfunn, humanistisk eller
personlig livssynsåpen seremoni.

Les mer

Etter seremonien

Etter seremonien kan det være behov tjenester og produkter som
blant annet Urnenedsettelse, gravstein, minnebok og takkekort.

Les mer

Gravsted

Kistegravsted enkelt eller med festet grav ved siden av, urnegrav eller askespredning

Les mer

Minnesider

På våre minnesider kan man legge ut informasjon om seremonien samt minnes den avdøde.

Les mer

Bestill blomster

Blomster kan på en vakker måte uttrykke våre følelser.

Les mer

Kom i kontakt med oss

Det å møte mennesker som ofte er på sitt mest sårbare i livet er krevende og noe vi tar på alvor. Derfor vil du hos oss møte gravferdskonsulenter som har lang erfaring og bred kompetanse.
Telefon: 75 50 66 50
E-post: Send e-post

Kontaktskjema

Fant du det du lette etter?